ایرلس‌هاایرلس

 برای پاشش بی دردسر رنگ با بهترین پوشش دهی، هزینه مناسب و کمترین زمان ممکن، استفاده از ایرلس‌های برقی و بادی می‌تواند مناسب‌ترین گزینه باشد. ایرلس‌ها ابزاری کاملا حرفه‌ای و کارامد بوده که برای نقاشی اتومبیل، سازه‌های فلزی و چوبی، فضاهای داخلی ساختمان، کشتی و هواپیما کاربرد دارد. به کمک ایرلس‌ها می‌توان محدوده گسترده‌ای از رنگ‌ها نظیر رنگ‌های اکرولیک، رزینی، وینیلی، روغنی،‌لاتکس، آلکیدی، الاستومری، لعابی و آستر را پاشش کرد.

 چرا ایرلس؟

ایرلس‌ها با توجه به ابعادشان و همچنین با در نظر گرفتن این موضوع که نیازی به کمپرسور باد یا برق سه فاز ندارند به ابزاری کارآمد و مناسب برای نقاشان تبدیل شده است. ایرلس‌ها را به راحتی می‌توان در سه شیفت کاری استفاده کرد. نقاشی به روش‌های سنتی و به کمک ابزاری همانند قلم مو، غلتک یا حتی پیستوله، نیرو زمان زیادی نیاز دارد و از همه مهمتر استفاده از این ابزارها باعث هدر رفت چشمگیر رنگ و مواد اولیه می شود. در واقع در پروژه‌های بزرگ، روش‌های سنتی کاملا منسوخ شده و دیگر حرفی برای گفتن ندارد چون در چنین پروژه هایی صرفه‌جویی در هزینه، نیروی انسانی و زمان بسیار مهم است.

آیا ایرلس‌ها فقط برای پروژه‌های بزرگ مناسب است؟

تردیدی وجود ندارد که در پروژه‌های بزرگ استفاده از ایرلس‌ها باعث صرفه‌جویی چشمگیری در زمان، هزینه و نیروی انسانی می‌شود اما این بدان معنا نیست که در پروژه‌های کوچک ایرلس‌ها صرفه اقتصادی ندارند. در واقع حتی در یک ساختمان کوچک نیز زمانی که از ایرلس‌ استفاده می‌شود منجر به رضایت کارفرما و صاحب کار می‌شود. از سوی دیگر اتمام سریعتر کارها، باعث ایجاد فرصت برای گرفتن پروژه‌های دیگری را فراهم می‌کند. همچنین با استفاده از ایرلس‌ها در مقایسه با روش‌های سنتی، انرژی کمتری مصرف می‌شود و با توجه به این که فناوری ایرلس به گونه‌ای است که باعث ایجاد گرد رنگ نمی‌شود کمتر سلامتی را به خطر می‌اندازد.

ایرلس‌ها چه مزایایی دارند؟

بر اساس مقایسه‌های انجام شده، سرعت پاشش رنگ با استفاده از ایرلس‌ها ۴ برابر پیستوله و حدود ۳۰ برابر قلم مو می‌باشد. از سوی دیگر، کاهش اتلاف رنگ یکی دیگر از مزایای ایرلس بوده و استفاده از این دستگاه بر خلاف روش‌های سنتی، باعث می‌شود که رنگ به صورت یکنواخت و پودری بر روی سطح پاشش شود همین عامل سبب می‌شود تا سطح کار یکنواخت و بدون موج شود و نیاز به پاشش چند لایه رنگ نباشد. همچنین با اضافه کردن یک Extension‌ به سر گان ایرلس می‌توان به راحتی و بدون نیاز به نرده‌بان یا داربست،‌ سقف یا دیوارهای مرتفع را رنگ آمیزی کرد.